Co pomaga na nerwobóle? Polecane maści łagodzące

Co pomaga na nerwobóle? Polecane maści łagodzące

Nerwobóle to jedna z najczęstszych dolegliwości bólowych, z jakimi spotykają się osoby w różnym wieku. Wpływają na jakość życia, komfort codziennych czynności, a także samopoczucie. Istnieje wiele sposobów na łagodzenie tych bólów, a jednym z nich jest stosowanie odpowiednich maści. W tym artykule dowiesz się, co na nerwobóle polecane jest przez ekspertów oraz jakie naturalne składniki pomagają w łagodzeniu tych dolegliwości.

Dlaczego nerwobóle są tak dokuczliwe?

Zanim przejdziemy do tego, co pomaga na nerwobóle, warto zrozumieć ich naturę. Nerwobóle wynikają z podrażnienia lub ucisku na nerwy. Mogą być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak urazy, zapalenia czy schorzenia kręgosłupa. Często osoby cierpiące na nerwobóle skarżą się na ból pod łopatką, który może być wynikiem np. ucisku na nerwy w okolicy szyjnej kręgosłupa.

Maść końska czarci pazur 2w1 o pojemności 500 ml to rekomendowany wybór, dla wszystkich osób zmagających się z nerwobólami.

Maść z diabelskim pazurem – naturalne wsparcie w walce z bólem

Jeśli zastanawiasz się, co na nerwobóle polecane jest przez specjalistów, warto zwrócić uwagę na maść z diabelskim pazurem. Ta wyjątkowa roślina, pochodząca z pustyń południowej Afryki, od wieków była wykorzystywana przez tubylcze społeczności w leczeniu różnego rodzaju dolegliwości.

Składnik ten stał się popularny w medycynie naturalnej, głównie za sprawą swoich wyjątkowych właściwości przeciwbólowych. Co ciekawe, diabelski pazur zawiera szereg bioaktywnych związków, które mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Najważniejszym z nich jest harpagozyd, który odpowiada za znaczną część terapeutycznych właściwości tej rośliny.

Badania naukowe potwierdziły skuteczność diabelskiego pazura w łagodzeniu bólów reumatycznych. Wskazują one, że regularne stosowanie preparatów z tej rośliny może przynieść ulgę osobom cierpiącym na artretyzm, osteoporozę oraz różne formy reumatyzmu. Co więcej, diabelski pazur jest również polecany osobom zmagającym się z nerwobólami, zwłaszcza tymi wynikającymi z problemów z kręgosłupem.

Przeczytaj  Co na bolące kolana warto wybrać – maści rozgrzewające czy chłodzące?

Maść końska z propolisem o pojemności 500 ml szybko się wchłania, nie farbuje i nie pozostawia tłustych śladów, a co najważniejsze łagodzi nerwobóle.

Kadzidłowiec, propolis i arnika – składniki łagodzące nerwobóle

Sklep Natura Dla Ciała oferuje maści, które są odpowiedzią na pytanie, jak złagodzić nerwobóle.

 • Kadzidłowiec jest rośliną o silnych właściwościach przeciwzapalnych, dzięki czemu pomaga w walce z bólami nerwowymi.
 • Propolis, czyli kit pszczeli, od lat stosowany jest w leczeniu różnych dolegliwości. Działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo. W połączeniu z kadzidłowcem tworzy idealny duet w łagodzeniu nerwobólów.
 • Arnika to kolejny naturalny składnik, który warto mieć w swojej apteczce. Znana jest z właściwości przeciwbólowych i przeciwzapalnych, co sprawia, że jest odpowiedzią na pytanie, co na nerwoból pod łopatką.

Jak stosować maści na nerwobóle?

Aby maści działały skutecznie, nie wystarczy jedynie nałożenie ich na skórę. Istnieją pewne zasady, które pomogą w pełni wykorzystać ich potencjał i przynieść oczekiwane rezultaty w łagodzeniu dolegliwości.

 • Oczyszczenie skóry – zacznij od dokładnego oczyszczenia skóry. Zastosowanie maści na brudną skórę, może nie tylko zmniejszyć skuteczność preparatu, ale również prowadzić do zatykania porów czy podrażnień. Używaj delikatnych środków myjących, które nie naruszają naturalnej bariery hydrolipidowej skóry.
 • Delikatny masaż – po nałożeniu maści, wykonaj delikatny masaż w miejscu bólu. Masaż nie tylko zwiększy przepływ krwi w danym obszarze, ale również pomoże składnikom aktywnym maści głębiej wnikać w skórę, przynosząc szybszą ulgę.
 • Regularność – niezwykle ważne jest stosowanie maści regularnie. Doraźne użycie może przynieść chwilową ulgę, ale to regularne stosowanie zgodnie z zaleceniami producenta czy farmaceuty przyniesie długotrwałe efekty.
 • Unikanie podrażnień – jeśli zauważysz jakiekolwiek podrażnienia po zastosowaniu maści, przerwij jej stosowanie i skonsultuj się z lekarzem. Niektóre składniki, choć naturalne, mogą powodować reakcje alergiczne u wrażliwych osób.
 • Przechowywanie maści – aby zachować skuteczność maści, przechowuj je w odpowiednich warunkach, zazwyczaj w chłodnym i suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Maść z kadzidłowca 110 ml – łagodzi dolegliwości bólowe i nerwu kulszowego.

Przeczytaj  Co na alergię skórną? Naturalne maści i zioła na złagodzenie objawów

Pozostałe naturalne metody łagodzenia nerwobólów

Nie tylko maści mogą być skutecznym wsparciem w walce z nerwobólami. Istnieje wiele innych naturalnych sposobów, które pomogą Ci złagodzić dokuczliwe dolegliwości. Zastanawiając się, co pomaga na nerwobóle, warto zwrócić uwagę na zioła, olejki eteryczne czy metody relaksacyjne.

 • Zioła na nerwobóle – wiele roślin posiada właściwości przeciwbólowe i uspokajające. Zalicza się do nich między innymi walerianę, melisę czy dziurawiec. Mogą być one stosowane w formie herbat, olejków czy kąpieli.
 • Olejki eteryczne – olejek lawendowy, eukaliptusowy czy miętowy mogą być stosowane w formie inhalacji, dodatku do kąpieli czy masażu. Wpływają na relaksację mięśni oraz działają przeciwbólowo.
 • Masaż i techniki relaksacyjne – masaż jest jednym z najstarszych sposobów leczenia bólu. Regularnie stosowany pomaga w rozluźnieniu mięśni, poprawie krążenia oraz złagodzeniu nerwobólów. Techniki relaksacyjne, takie jak medytacja czy joga, mogą również pomóc w redukcji napięcia nerwowego i bólu.

Kiedy warto skonsultować się z lekarzem w sprawie nerwobólu?

Mimo że wiele maści i naturalnych metod może przynieść ulgę w bólu, ważne jest, aby pamiętać o konsultacji z lekarzem, zwłaszcza gdy dolegliwości są przewlekłe lub się nasilają. Lekarz może zalecić odpowiednie badania, pomóc zidentyfikować przyczynę nerwobólów oraz zaproponować skuteczne leczenie.

Wnioski o tym, jak złagodzić nerwobóle. Podsumowanie

Nerwobóle mogą być wyjątkowo dokuczliwe, ale dzięki dostępnym naturalnym metodom ich łagodzenia, takim jak maści na nerwobóle oferowane przez sklep Natura Dla Ciała, można znaleźć ulgę i poprawić jakość życia. Pamiętaj jednak, żeby w razie silnych dolegliwości nie lekceważyć sygnałów wysyłanych przez organizm i skonsultować się ze specjalistą. Współpraca z lekarzem oraz stosowanie naturalnych metod leczenia to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia.