Zioła lecznicze

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15


Zioła suszone, to bogactwo zdrowotnych właściwości, które doceniane i wykorzystywane są już od wieków w celu łagodzenia dokuczających objawów. W zależności od ich rodzaju różnią się od siebie działaniem i wpływem na organizm. Dlatego też warto zaznajomić się z informacjami zawartymi w kartach produktów, aby dobrać wariant idealnie odpowiadający naszym indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom. Natura Dla Ciała zadbała o urozmaicony asortyment, dzięki któremu każdy klient jest w stanie znaleźć to czego szuka. Zapraszamy!

Jak zaparzać suszone zioła?

Napary to najpopularniejszy sposób umożliwiający nam czerpanie z leczniczych ziół wszystkiego, co najlepsze. Przygotować je można szybko i sprawnie – wystarczy umieścić wybrane składniki w naczyniu, a następnie zalać przegotowaną wodą i odstawić pod przykryciem na kilkanaście minut. Nie każdemu jednak odpowiada obecność suszonych ziół podczas picia, dlatego świetnym rozwiązaniem może być zaopatrzenie się w specjalne sitko, które uzupełniamy ziołami, a następnie zanurzamy w wodzie, jednocześnie nie musząc martwić się o ich wydostanie na zewnątrz. Zarówno pierwsza, jak i druga metoda pozwoli Ci cieszyć się głębią smaku i aromatów przygotowanych naparów.

Naturalne zioła do stosowania wewnętrznego czy zewnętrznego?

Piękno wielu leczniczych ziół polega na ich wszechstronnym zastosowaniu. Bardzo często oprócz tego, że możemy wykorzystać je do zrobienia naparu, to także stanowią podstawę wszelkiego rodzaju okładów czy maści. Jeśli tylko zgłębilibyśmy wiedzę na ten temat, to poznalibyśmy mnóstwo tajnych receptur, dzięki którym możemy czerpać z ziół wiele korzyści. Należy jednak pamiętać, że to jak możemy wykorzystać dany produkt, zależy od jego składu i działania, ponieważ nie zawsze to, co sprawdzi się przy użytku zewnętrznym, można również podać w formie płynnej do picia. Dlatego tak ważne jest zaznajomienie się ze specyfikacją poszczególnych propozycji.

Polskie zioła lecznicze i nie tylko – szereg zastosowań naturalnych rozwiązań

Nie od dziś wiadomo, że suszone zioła znajdują się także we wszelkiego rodzaju syropach, kroplach, maściach czy tabletkach. Wynika to oczywiście z ich skuteczności, właściwości, ale również bezpieczeństwa. Bazując na w pełni naturalnych mieszankach, nie musimy się martwić o chemiczne i zbędne dodatki, które mogłyby nam zaszkodzić. 

Wykorzystanie potencjału naturalnych ziół leczniczych najczęściej polecane jest w przypadku zmagania się bólem, przeziębieniem, problemami trawiennymi czy zapaleniu dróg moczowych. Oprócz tego stanowią nierzadko alternatywę dla preparatów uspokajających i wyciszających, a także tych pomagających w zasypianiu.

Naturalne zioła z naszego sklepu, czyli o tym co mamy do zaproponowania

Natura Dla Ciała to sklep, w którym i Ty możesz znaleźć lecznicze zioła sypane takie jak np.: bratek, dziurawiec, gojnik, żywokost, melisa, skrzyp, rumianek i wiele więcej! Uwzględnienie ich w swojej codzienności, może pomóc Ci uporać się z różnymi zdrowotnymi problemami, a także sporo z nich złagodzić, dzięki czemu znów będziesz mógł cieszyć się każdym dniem. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi naszymi propozycjami – od ziół, przez herbaty ziołowe, aż po naturalne kosmetyki do ciała. Przekonaj się na własnej skórze, że warto.