Aby się ich pozbyć nie musisz od razu umawiać się na pedikiur w gabinecie. Są na to domowe sposoby.

Modzele to żółte zgrubienia skóry, które tworzą się pod palcami, na podeszwıe stopy, między palcami. Modzele nie powodują bólu ale latami nie usuwane wyglądają nieestetycznie. 

Z odciskami jest już gorzej, bolą i często uprzykrzają życie, czasami tak mocno, że nie można chodzić. Odciski są wielkości ziarnka grochu, a w środku znajduje się jądro – wrastający do środka punkt.

Możesz się pozbyć modzeli stosując CrisinenMoor HornEx! Płyn do usuwania zrogowaciałego naskórka i odcisków. Spód podeszwy stopy i między palcami przykryj wacikami nasączonymi płynem i owiń w folię. Pozostaw na ok. 20-30 minut, a następnie zeskrob rozpuszczoną, grubą skórę drewnianą szpatułką, która jest dołączona do zestawu. Aby pozbyć się modzeli czasami wystarczy jeden zabieg, czasami 2-3, zależy to od grubości skóry.

Ten sam zabieg zastosuj przy odciskach, płyn doskonale zmiękczy i usunie grubą skórę wokół odciska, samo jądro należy już usunąć pęsetą . Przy bardzo uciążliwych odciskach zabiegi należy powtórzyć kilkakrotnie. Płyn jest bezpieczny, doskonale usuwa zrogowacenia i nie uszkadza zdrowej skory.

Po zabiegu płynem, aby zapobiec powstawaniu nowych modzeli i odcisków proponujemy stosowanie CristinenMoor Kremu na pękające pięty z 25% mocznikiem. Balsam przywraca stopom nie tylko piękny wygląd, ale pielęgnuje porowatą, wysuszoną, swędzącą skórę na stopach, piętach, łokciach i kolanach oraz przeciwdziała zakażeniom grzybicznym. Polecany jest również dla diabetyków przy stopie cukrzycowej, balsam powoduje bowiem, że modzele, nagnioty i odciski nie odnawiają się tak szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *