Maści końskie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6


Maści końskie o właściwościach rozgrzewających i chłodzących dostępne w asortymencie naszego sklepu internetowego produkowane są w małej manufakturze w Niemczech wyłącznie z naturalnych składników. Ich dobroczynne działanie na obrzęki, siniaki czy bóle różnego pochodzenia związane jest z wysoką zawartością drogocennych wyciągów z ziół, takich jak na przykład kasztanowiec, jałowiec, tymianek, rozmaryn, mięta, propolis czy arnika, oraz niezmieniających się od wieków ludowych receptur. W tej kategorii znajdziesz ziołowe maści o mniejszych i większych pojemnościach (200 lub 500 mililitrów).

Dla kogo polecana jest maść końska?

Końskie maści ze starannie dobieranymi składnikami to wszechstronne preparaty, z których korzystają osoby zmagające się z bólami kręgosłupa, mięśni i stawów wynikającymi z podeszłego wieku lub różnych schorzeń. Ich przeciwzapalne, łagodzące, rozluźniające i regenerujące działanie doceniają też aktywni zawodowo sportowcy, osoby uprawiające aktywności fizyczne oraz ci, którym przyszło zmagać się z nawracającymi obrzękami i nadwyrężeniami, a także zapaleniem korzonków czy artretyzmem. W ofercie sklepu internetowego Natura Dla Ciała dostępne są dwa rodzaje tego preparatu:

  • o właściwościach rozgrzewających (z dodatkiem borowiny),
  • o właściwościach chłodzących (klasyczna, z propolisem lub czarci pazur).

Jaką maść końską wybrać na konkretne dolegliwości?

Maści końskie rozgrzewające stosowane są najczęściej do łagodzenia nerwobóli, nieprzyjemnych dolegliwości odczuwanych w kręgosłupie oraz bólów mięśniowych, stawowych i reumatycznych o umiarkowanym nasileniu. Ich działanie związane jest z poprawą krążenia za sprawą rozszerzania ścianek naczyń krwionośnych i zwiększania ich elastyczności. Maść chłodząca natomiast to szybka i skuteczna pomoc dla napiętych i nadwyrężonych mięśni oraz obrzękniętych i stłuczonych miejsc.

Jak poprawnie stosować maści końskie, aby móc w pełni korzystać z ich drogocennych właściwości?

Maść końską wykazującą działanie chłodzące lub rozgrzewające zawsze należy stosować dokładnie w miejscu bólu, siniaka czy opuchlizny, zgodnie z zaleceniami producenta znajdującymi się na etykiecie produktu. W przypadku wątpliwości odnoszących się do jej stosowania najlepiej skontaktować się z farmaceutą lub lekarzem pierwszego kontaktu. Najważniejszą kwestią, o jakiej trzeba pamiętać, jest to, aby tego preparatu nie nakładać:

  • na uszkodzoną skórę, 
  • na otwarte rany,
  • w okolicach nosa, oczu i ust.

Przed użyciem końskiej maści zakupionej w sklepie Natura Dla Ciała należy oczyścić miejsce bólu oraz dłonie, a następnie delikatnie i dokładnie wsmarować preparat w skórę okrężnymi ruchami. Uwaga do osób, które chcą skorzystać z maści końskiej po raz pierwszy — należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ liczne wyciągi roślinne mogą wywołać reakcję alergiczną. W takim wypadku najlepiej nałożyć niewielką ilość końskiej maści na kawałek skóry i obserwować, czy w miejscu tym nie pojawi się wysypka, swędzenie lub zaczerwienienie.