Borowina to sposób na cellulit i choroby narządu ruchu

Borowina to sposób na cellulit i choroby narządu ruchu

Medycyna naturalna już od wieków stosowała borowinę do leczenia różnych dolegliwości bólowych pochodzenia reumatycznego, w chorobach zwyrodnieniowych kręgosłupa, chorobach kobiecych oraz w kosmetyce.

Borowina – właściwości kosmetyczne i lecznicze

Borowina dzięki właściwościom cieplnym działa przeciwzapalnie, zmniejsza dolegliwości i napięcia mięśniowe. Odznacza się również działaniem ściągającym, antybakteryjnym, przeciwwirusowym i przeciwgrzybicznym. Ponadto wpływa regenerująco, pobudzająco i aktywizuje syntezę kolagenu oraz elastyny.

Skład borowiny, czyli z jakich substancji się składa

Zawarte w borowinie substancje organiczne to:

  • kwasy huminowe,
  • bituminy,
  • enzymy,
  • białka,
  • estrogeny,
  • sole mineralne.

Wszystkie te substancje powodują lepsze ukrwienie, a co za tym idzie – działają silnie bodźcowo i przeciwzapalnie. Zabiegi borowinowe dzięki właściwościom sorbcyjno-wymiennikowym borowiny powodują wydalanie z tkanek głębiej położonych produkty uboczne przemiany materii jak sole, tłuszcze, cholesterol czy kwas moczowy. Dzięki tym właściwościom dochodzi do odtoksyczniania tkanek objętych cellulitem, a to wpływa na zmniejszenie skórki pomarańczowej oraz miejscowej utracie centymetrów. Podczas zabiegów borowinowych zachodzi także wchłanianie niektórych składników mineralnych i organicznych znajdujących się w borowinie. Zalecane są one przy stanach zapalnych stawów i problemach skóry.

Przeczytaj  Do czego służy woda różana?

Maść końska rozgrzewająca z borowiną 200 ml – przekonaj się, jak wiele możesz zyskać dzięki bogactwu naturalnych składników.

Gdzie można kupić produkty z borowiną?

Stosowanie kąpieli i masaży borowinowych z produktami CristinenMoor dostępnymi w sklepie Natura Dla Ciała mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Dobrym wyborem jest m.in. rozgrzewająca maść końska z borowiną 500 ml. W ten sposób możemy pozbyć się cellulitu, wyszczuplić nasze ciało, a skóra stanie się gładka, napięta i jędrna. Czekają tam na Ciebie także inne naturalne kosmetyki do ciała!