Na zakwasy

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6


Zakwasy to bóle mięśni, z którymi do czynienia choć raz miał każdy sportowiec i osoby, które poddały swoje ciało intensywnemu treningowi. Choć nie są one niczym złym, powodują na drugi dzień dyskomfort, który może utrudniać wykonywanie codziennych obowiązków. Jak sobie z nimi radzić? Dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po naturalną maść na zakwasy po treningu. I właśnie takie produkty dostępne są na stronie naturadlaciala.pl. Poznaj bliżej dostępny w kategorii asortyment i sięgnij po w pełni naturalne preparaty dla sportowców i nie tylko. Zapraszamy!

Zakwasy mięśni – nic przyjemnego!

Zakwasy (nazwa wzięta od kwasu mlekowego) to bóle mięśniowe, które pojawiają się najczęściej dzień po intensywnym treningu. Powstają one w związku z mikrouszkodzeniem mięśni, a konkretniej – przerwaniem połączenia pomiędzy białkami (miozyną oraz aktyną) oraz błony.

Warto wiedzieć, że dolegliwość w postaci zakwasów nie jest groźna dla naszego ciała – mikrouszkodzenia dają impuls do tego, by zregenerować czym prędzej mięsień, co prowadzi do jego wzmocnienia.

Regeneracja po wysiłku fizycznym wiążę się jednak z odczuciem nieprzyjemnego bólu, z którym na szczęście można sobie poradzić za sprawą m.in. masażu, a także maści na zakwasy mięśni, czyli preparatu, który łagodzi dyskomfort i wspomaga odbudowę tkanek.

Maść na zakwasy, czyli potreningowa pielęgnacja obolałych mięśni

Dobra maść na zakwasy po treningu to najlepszy środek przeciwbólowy dla sportowców i osób aktywnie spędzających czas. Wmasowanie tego rodzaju preparatu daje z reguły natychmiastową ulgę, niosąc przy okazji więcej korzyści dla organizmu, w tym m.in. przyspieszenie regeneracji tkanek. I właśnie na takie działanie możesz liczyć, robiąc zakupy w naszym sklepie internetowym, w którym dostępne są maści na zakwasy o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i regeneracyjnym.

Najlepsze maści dla sportowców na zakwasy i nie tylko – oferta Natura Dla Ciała

W tej kategorii znajdziesz najlepsze maści na zakwasy powstałe na bazie naturalnych składników i wyciągów (jak np. propolis, olejek awokado, jałowiec, tymianek, lawenda, rozmaryn i wiele innych), dzięki którym szybko złagodzisz potreningowy ból, a także wspomożesz naturalne procesy regeneracyjne mięśni.

W asortymencie znajduje się m.in. maść z żywokostu, która jest połączeniem 4 ziół o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Posiada lekką konsystencję, dzięki czemu szybko się wchłania i działa w parę chwil.

Na uwagę zasługuję również maść końska dla sportowców, wywołująca bardzo intensywne orzeźwienie i ukrwienie, przez co doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku zakwasów, ale również jako środek przyspieszający rekonwalescencję po przebytych urazach i kontuzjach.

Wyżej wymienione maści na zakwasy mięśni po treningu to tylko zalążek oferty. Zapoznaj się bliżej z poszczególnymi produktami, a także ich działaniem na ciało. W tym miejscu polecamy sprawdzić również inne kategorie, w których znajdziesz m.in. maści na zerwania, maści na nerwobóle i wiele innych. Zapraszamy!