Sposób na żylaki

Sposób na żylaki

Zaczyna się sezon letni, mamy ochotę założyć krótką sukienkę bądź szorty. Co nas powstrzymuje? Ano opuchnięte i obolałe nogi, szpecące żylaki, czerwona siateczka popękanych naczyń, tzw. pajączki.

Jak powstają żylaki?

Objawy te powstają na skutek zalegania krwi w żyłach spowodowanych nieprawidłowym funkcjonowaniem zastawek żylnych, które są nieszczelne i nie odprowadzają krwi żyłami swobodnie do serca. Żyły rozszerzają się, ciemnieją, skręcają i powstają żylaki. Pojawiają się przede wszystkim na łydkach, pod kolanami. Tworzą pod skórą widoczne niebieskawe linie, z czasem stają się wypukłe i można pod skórą wyczuć zgrubienia.

Żylaki może nie są poważnym problemem medycznym, ale są często źródłem nieustannego bólu i dyskomfortu związanego z nieestetycznym wyglądem nóg. Do innych objawów należą skurcze mięśni nóg (zwłaszcza w nocy) oraz sucha, swędząca i cienka skóra nad żylakiem. Żylakom możemy w znacznym stopniu zapobiec poprzez zmianę trybu życia, przyjmowanie naturalnych suplementów i stosowanie zewnętrznie na co dzień kremów i maści ogólnie dostępnych w aptekach i zielarniach.

Co pomaga na żylaki?

Oto proste  sposoby na żylaki:

  • Staraj się dużo spacerować, jeżeli odpoczywasz  to leż z nogami uniesionymi do góry
  • Osoby, które dużo stoją lub siedzą powinny raz na jakiś czas zmienić pozycję i przenieść ciężar ciała z jednej nogi na drugą. Pod biurko warto postawić stołeczek lub poduszkę i opierać na nim nogi.
  • Nie nośmy butów na wysokich obcasach, w których znacznie gorzej (jeśli w ogóle) pracują mięśnie łydek. Jeśli musisz nosić szpilki, w wolnej chwili, napinaj mięśnie łydek. Gdy mamy skłonność do żylaków powinniśmy nosić dobrze dopasowane buty na niskim obcasie.
  • Dobrze jest zakładać specjalne rajtuzy uciskowe
  • Jeśli mamy nadwagę, powinniśmy zrzucić zbędne kilogramy.
  • Unikajmy słonych potraw – sól zatrzymuje wodę w organizmie,  sprzyja to puchnięciu nóg i kostek.
  • Unikaj wysokich temperatur – długich gorących kąpieli, sauny, solarium i intensywnego opalania, które powodują gwałtowne rozszerzanie się naczyń.
  • Jeżeli mamy opuchnięte i ciężkie stopy i nogi, moczmy je w wodzie z  solą morską, doskonała jest CristinenMoor Ekologiczna solanka z tatarakiem, kamforą i świerkiem, ma ona działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i usuwa toksyny poprzez stopy z organizmu.
  • Spożywajmy jak najwięcej krzemu. Brak krzemu w organizmie powoduje żylaki, w tym hemoroidy, zawały serca, krwawienia dziąseł, choroby kości i stawów, wypadanie włosów, łamliwość paznokci, zmęczenie. Źródłem krzemu jest kasza gryczana, skrzyp, pokrzywa, czosnek, szczypiorek, płatki owsiane, daktyle, owoce morza, marchew. Polecamy picie krzemu organicznego, który od niedawna jest w sprzedaży bez recepty.
  • Wykonuj chłodne natryski  i lekkie masaże nóg z użyciem CristinenMoor Kremu na nogi i żylaki 6w1, który wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, likwiduje obrzęki i ma działanie przeciwzapalne, zapobiega zastojom limfatycznym. Kremy i maści jakich użyjesz na żylaki powinny być zawsze chłodzące nigdy rozgrzewające!
Przeczytaj  Grzybica potnicowa na stopach – maści warte uwagi. Naturalne domowe sposoby na łagodzenie objawów

Jednak czasami żylaki powodują, że noga nagle gwałtownie spuchnie, zacznie boleć i nabierze sinego koloru – powodem może być niebezpieczny skrzep w żyle lub zapalenie żył, wówczas konieczna jest wizyta u lekarza.