Pielęgnacja stóp – od pięt po czubki palców.

Pielęgnacja stóp - od pięt po czubki palców.

Właśnie nadchodzi lato, robi się coraz cieplej, chcesz ubrać sandałki i coś lekkiego na siebie. Musisz pokazać stopy i tutaj zaczyna się problem. Wiele z nas chowa stopy w zakrytym obuwiu lub w skarpetkach – mając wiele do ukrycia – zrogowaciały naskórek, odciski, modzele, suche i popękane pięty. Wiele z nas tak bardzo nie lubi swoich stóp, że wstydzi się wybrać  do kosmetyczki. Na te wszystkie problemy proponujemy szybki i tani sposób – domowe spa dla stóp.

Naturalna kuracja na stopy – co i jak?

Spróbuj  naturalnej kuracji dla stóp.  Dlaczego? – jest łatwiejsza, delikatniejsza i zdrowsza. Wykonując ją, nie musisz już więcej używać metalowych narzędzi jak cążki, nożyczki i ostry pilnik. Spraw sobie tarkę z delikatnym papierem ściernym i drewniane patyczki do odsuwania skórek. Na początek użyj tarki na sucho – zszorstkuj skórę, a następnie nałóż CristinenMoor HornEx! Płyn do usuwania zrogowaciałego naskórka i odcisków. Spód stopy przykryj nasączonymi płynem wacikami lub watą, i jeśli to możliwe, owiń w folię. Pozostaw na ok.20 minut (jeżeli masz czas dłużej), a następnie zeskrob zmiękczony i rozpuszczony naskórek tępym narzędziem (np. tępą krawędzią noża lub drewnianą szpatułką). Przykryj naskórek paznokci nasączoną płynem watą lub wacikami i pozostaw na ok. 2-10 minut, a następnie używając drewnianego patyczka, odsuń zmiękczony naskórek.

Przeczytaj  Domowe sposoby na pocenie nóg i stóp

Teraz przyszedł czas na paznokcie. Unikaj obcinarek lub nożyczek. Spiłuj brzegi paznokci, nie zaokrąglaj ich za mocno, powoduje to ich wrastanie. Na koniec wypoleruj paznokcie specjalną polerką.

Domowa pielęgnacja stóp – balsam z mocznikiem

Po zabiegu usuwającym  zrogowaciały naskórek i modzele oraz wypolerowaniu płytki zastosuj CristinenMoor Krem na pękające pięty z 25% mocznikiem. Skóra stóp stanie się natychmiast miękka i gładka. Jeżeli masz popękane pięty i nie potrafisz sobie z nimi poradzić zastosuj CristinenMoor Balsam z 25% mocznikiem przez kolejne 14 dni lub dłużej według potrzeb. CristinenMoor Balsam z 25% mocznikiem zawiera mocznik, który ułatwia złuszczanie i zwiększa przepuszczalność warstwy rogowej. Ma działanie przeciwbakteryjne i jest niezastąpiony przy problemach popękanych pięt oraz przy łuszczycy. Zawiera również olejek z drzewa herbacianego,  który posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Już po kilku dniach stosowania, kiedy lekko potrzesz palcem skórę, będzie się ona łuszczyła, pęknięcia na skórze szybko się zasklepią. Już po kilku dniach ślady pęknięć będą niewidoczne. Stopy i pięty staną się piękne i zadbane w krótkim czasie, a ty bez wstydu ubierzesz sandałki.

Przeczytaj  Z czego wynika pocenie się nóg? Przyczyny, którym warto się przyjrzeć