Mydło oliwkowe – komfort dla skóry

Mydło oliwkowe – komfort dla skóry

Mydło oliwkowe znane są od setek lat. Najstarsze dowody na stosowanie mydła pochodzą z roku ok. 2800 p.n.e. z terenów Babilonu. Efekt myjący mydeł wynika z ich własności. W wodzie tworzą one subtelną emulsję. Micele cząsteczek mydła obecne w wodzie przy zetknięciu z nierozpuszczalnym w wodzie brudem (głównie tłuszczami) wnikają w jego strukturę i “rozpuszczają go” poprzez wciągnięcie cząsteczek tłuszczu do wnętrza swoich miceli. Oprócz właściwości myjących mydła, zwłaszcza naturalne mają też korzystne oddziaływanie na skórę. Używane do produkcji naturalnych mydeł olejki i ekstrakty roślinne mają wpływ zarówno na zapach, jak i ich właściwości. Naturalne tureckie mydła cenionej marki Ottoman na bazie oliwy z oliwek, nie powodują podrażnień i alergii.

Mydło oliwkowe z pomarańczą

Hipoalergiczne mydło oliwkowe z pomarańczą firmy Ottoman składa się w 100% z naturalnych składników. Zawiera m.in. oliwę z oliwek najwyższej jakości z pierwszego tłoczenia, olej kokosowy i olej ze skórki limonki.

Mydło oliwkowe z pomarańczą pomaga zlikwidować objawy nadwrażliwości oraz przywrócić miękkość skórze suchej. Kompozycji olejów kokosowego i oliwy z oliwek mydło pomarańczowe zawdzięcza odżywcze, zbawienne dla skóry działanie – pozostawia ją miękką, pełną blasku i ujędrnioną. Działa antyseptycznie, odświeżająco i regenerująco. Pomarańcza działa pobudzająco, oczyszczająco i tonizująco, a także korzystnie wpływa na nastrój i libido.

Przeczytaj  Co na suche ręce? Dowiedz się, jak nawilżyć dłonie!

Mydło oliwkowe z granatem

Naturalne, niezawierające sztucznych aromatów, mydło oliwkowe z granatem, podobnie jak mydło pomarańczowe zawiera wyłącznie naturalne składniki, w tym oliwę z oliwek i olejek z pestek granatu.

Oliwa z oliwek dostarcza skórze naturalnych minerałów i witaminę E, odżywia i chroni skórę jednocześnie powodując, że staje się miękka i delikatna. Bogata w witaminę A, E i polifenole, unikalną kombinację przeciwutleniaczy eliminujących wolne rodniki. Mydło oliwkowe z granatem pomaga zlikwidować objawy nadwrażliwości oraz przywrócić miękkość skórze suchej. Olejek z pestek granatu skutecznie pomaga opóźnić efekty starzenia się skóry takie jak: utrata jędrności i kolagenu, zmarszczki i zmiany pigmentacyjne. Doskonale nawilża i pielęgnuje skórę, przynosi ukojenie także skórze wrażliwej i nadreaktywnej.

Dla kogo są przeznaczone mydła oliwkowe?

Mydła oliwkowe Ottoman, zarówno z granatem, jak i z pomarańczą przy regularnym stosowaniu zapewniają skórze regenerację i nawilżenie. Nadają się do wszystkich rodzajów skóry szczególnie do skóry zniszczonej i wrażliwej – dedykowane do mycia zarówno twarzy, jak i całego twarzy i ciała. To idealny wybór dla wszystkich członków rodziny.

Przeczytaj  Bardzo sucha skóra na nogach – jak pozbyć się efektu tzw. rybiej łuski?

Zapraszamy także do odwiedzenia naszego sklepu z oryginalnymi produktami z Turcji. Zajdziesz tam chałwy, herbaty, kawy i wiele innych produktów doskonałej jakości. Dokonując zakupów w TureckiSklep.pl oraz NaturadlaCiala.pl za przesyłkę zapłacisz tylko raz.