Kiedy stosujemy kremy przeciw zmarszczkom?

Kiedy stosujemy kremy przeciw zmarszczkom?

Starzenie  skóry zaczyna się już przed 30. rokiem życia i objawia się kilkoma zmarszczkami  na czole i wokół oczu, przebarwieniami i sińcami. Jeśli nie mamy większych problemów z naszą skórą, w wieku 20-30 lat wystarczy podstawowa pielęgnacja skóry – lekki makijaż, demakijaż i nawilżanie. Przed 29. rokiem życia dbamy głównie o ochronę skóry przed słońcem i zbytnią utratą wody.

Kiedy zacząć stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Specjalne kremy, które zapobiegają powstawaniu zmarszczek i spłycają pierwsze zmarszczki, zaczynamy stosować między 30. a 35.  rokiem życia. Kremy te używamy głównie na noc, ponieważ podczas snu skóra najpełniej korzysta z zawartych w nim dobrodziejstw. W tym wieku skóra wymaga już regeneracji, odbudowy i spłycania pierwszych zmarszczek.

Poszukiwać kremów z koenzymem Q10 zacznij pomiędzy 40. a 45. rokiem życia. Właśnie wtedy kondycja skóry poprzez zmiany hormonalne w organizmie kobiety znacznie się pogarsza. Zaczynają pojawiać się już nie tylko kurze łapki, ale także głębokie zmarszczki wokół oczu, bruzdy, ciemne plamki, pajączki i rumień. W tym wieku zacznij używać specjalistycznych, przeciwzmarszczkowych kremów z witaminami E i A, retinolem, aloesem i rumiankiem, kolagenem, koenzymem Q10 i kwasem hialuronowym. Podstawowym kosmetykiem w tym okresie życia powinien być dobry przeciwzmarszczkowy krem pod oczy.

Przeczytaj  Domowe sposoby na rozstępy – czy rzeczywiście da się pozbyć białych i czerwonych blizn w domu?

Moc naturalnych składników, czyli krem Q10 do twarzy 75 ml, który wygładza zmarszczki i sprawia, że skóra wygląda młodo i promiennie.

Jaki krem przeciwzmarszczkowy warto używać?

Już od 30. roku życia polecamy CristninnenMoor krem Q10 do twarzy 200 ml z czystym miąższem aloesowym, z olejkiem awokado, wiesiołkiem i nagietkiem. Krem ten zawiera wszystkie zalecane składniki do pielęgnacji przeciwzmarszczkowej, a dodatkowo nie zawiera parabenów, barwników i perfum. Ma lekką konsystencję i nie lepi się. Jeśli interesuje Cię świadoma pielęgnacja swojej skóry, zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą produktową sklepu Natura Dla Ciała, gdzie znajdziesz naturalne kosmetyki do twarzy i nie tylko!