Starzenie  skóry zaczyna się już przed 30. rokiem życia i objawia się kilkoma zmarszczkami  na czole i wokół oczu, przebarwieniami i sińcami. Jeśli nie mamy większych problemów z naszą skórą, w wieku 20-30 lat wystarczy podstawowa pielęgnacja skóry – lekki makijaż, demakijaż i nawilżanie. Przed 29. rokiem życia dbamy głównie o ochronę skóry przed słońcem i zbytnią utratą wody.

Specjalne kremy, które zapobiegają powstawaniu zmarszczek i spłycają pierwsze zmarszczki zaczynamy stosować miedzy 30. a 35.  rokiem życia. Kremy te stosujemy najlepiej na noc, ponieważ podczas snu skóra najpełniej korzysta z zawartych w nim dobrodziejstw. W tym wieku skóra wymaga już regeneracji, odbudowy i spłycania pierwszych zmarszczek. Zacznij poszukiwać już kremów z koenzymem Q10. Pomiędzy 40. a 45. rokiem życia kondycja skóry poprzez zmiany hormonalne w organizmie kobiety znacznie się pogarsza. Zaczynają pojawiać się już nie tylko kurze łapki, ale także głębokie zmarszczki wokół oczu, bruzdy, ciemne plamki, pajączki i rumień. W tym wieku zacznij używać specjalistycznych, przeciwzmarszczkowych kremów z  witaminami E i A, retinolem, aloesem i rumiankiem, kolagenem, koenzymem Q10 i kwasem hialuronowym. Podstawowym kosmetykiem w tym okresie życia powinien być dobry przeciwzmarszczkowy krem pod oczy.

Już od 30. roku życia polecamy CristninnenMoor Krem Q10 z czystym miąższem aloesowym, z olejkiem awokado,  wiesiołkiem i nagietkiem. Krem ten zawiera wszystkie zalecane składniki do pielęgnacji przeciwzmarszczkowej, a dodatkowo nie zawiera parabenów, barwników i perfum. Ma lekką konsystencję i nie lepi się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *